Hava Filtresi

Hava Filtresi

hava filtresiProblemsiz sürüş için temiz emme havası önemlidir. Ancak yine de parçacıklar, kurum, ince toz vb. gibi kirler, hava ile birlikte içeri alınmaktadır. Sonuç: toz parçacıkları yanma odasına girerek motorda çiziklere ve erken aşınmaya sebep olmaktadır. Emiş sisteminde yanma odasından önceki elektronik parçalar örneğin sensörler hatalı çalışabilir ve hatta arızalanabilirler.

Hava filtresi filtre malzemelerinin yüksek dayanıklılık göstermesi gerekir. Emme havasını verimli ve güvenilir biçimde filtrelemesi önemlidir. Böylece hava/yakıt karışımı hesaplanan oranda oluşur ve motor performansının sürekli yüksek olması sağlanır.

Motor tasarımındaki gittikçe artan gelişmiş teknoloji ve sistemler, parça ve motor sayısının sürekli artması, bunun yanında araç güvenliği ve yolcu koruması ile ilgili daha sıkı yasal düzenlemeler ile motor bölümü içindeki montaj alanını sürekli olarak azaltmaktadır. Bu nedenle artan talepleri karşılamak ve daralan montaj alanlarına uymak için modern hava filtresi sistemleri daha kompakt olmalıdır.

Hava Filtresi Çeşitlerimize Bakabilirsiniz !

Kurumsal