Endüstriyel Filtreler

Endüstriyel Filtreler

HİDROLİK FİLTRELERİ
Hidrolik filtreleri, hidrolik devrelerde mevcut olan metal aksamları aşınmaya ve arızaya karşı koruyarak sistemin uzun ömürlü çalışmasını sağlar. Yüksek kalitede bir basıncın oluşturulması için hidrolik yağı içerisindeki istenmeyen partiküllerin filtrelenmesi ve bu işlem yapılırken de filtrenin her tür şart ve koşulda gerekli basıncı oluşturacak yağı sisteme süzerek göndermesi, sistemin sağlıklı çalışması açısından önemlidir.

KOMPAKT FİLTRE
Endüstriyel tesislerde ve ticari binalarda bulunan havalandırma klima sistemlerinde kullanılmak üzere üretilmektedir. Hafif yapıda olup 5000 m3/s hava debisine kadar kullanılabilir. Mevcut havalandırma sisteminin hava debisinin arttırılması gerektiği durumlarda klima santrallerinde tadilata gerek olmaksızın filtre hücresinden daha yüksek hava girebilir.

HEPA / ULPA FİLTRELER
MDF Kasa HEPA Filtreler

Mikro cam elyaf kağıdı pililenerek MDF kasa içine yerleştirilmiştir. Pililemede kullanılan termoplastik seperatörler, pililer arasında düzgün açıklıklar oluşmasını ve hava akımının en uygun şekilde geçmesini sağlamaktadır.

Alüminyum Kasa H14 Hepa Filtre

Özellikle temiz odalar için dizayn edilmiştir. Yüksek verimli filtre kağıdı mini pilili olarak kıvrılmış ve pililer birbirinden termoplastik seperatörler ile ayrılmıştır. Filtre kasası alüminyumdan üretilmiştir. Özel temiz oda tavanları için kuru tip sızdırmazlık contalı (knife edge dry seal) ve yaş tip sızdırmazlık contalı (Fluid seal) modelleri mevcuttur.

Yüksek Debili HEPA Filtreler

Yüksek debili Hepa filtre istenilen bir çok endüstride ve havalandırma tesisatlarında kullanılır. Yüksek verimli filtre kağıdından imal edilen mini pilili paneller V şeklinde dizilerek galvaniz saçtan filtre kasası içine yerleştirilmiştir. Bu filtrenin yüksek sıcaklığa dayanıklı nükleer modeli de mevcuttur.

KASET FİLTRELER

Yıkanabilir Kaset Filtre
kaset-filtre yıkanabilir kaset filtreler poliüretan filtre malzemesinin galvaniz saçtan imal edilmiş çerçeve içerisine destek teli ile yerleştirilmesi sonucu üretilir.

Standart Kaset Filtreler (Metal Çerçeve)
Sentetik elyaflı filtre malzemesi kafes tel ile desteklendikten sonra pililenerek galvaniz saçtan imal edilmiş çerçeve içerisine yerleştirilmiştir. Her türlü havalandırma ve klima sistemlerinde ön filtre olarak kullanılmaktadır.

Metanet & Metanet – Z – Yağ Tutucu Filtreler
Galvaniz saç çerçeve içine dolgu teliyle yerleştirilmiştir. Endüstriyel uygulamalarda, binalarda ve endüstriyel tesislerde bulunan iklimlendirme ve klima sistemlerinde kullanılmakta olup, yıkanabilir özelliktedir. Yüksek yağ ve toz tutma kapasitesine sahip bu filtreler yüksek nem koşullarında rahatlıkla çalışabilir.

*Metanet Filtreler talep edilen ölçülerde imal edilebilmektedir.

Perfect Pleat (Karton Kaset)
Bu filtre, pililerinin arasında düzgün aralıkların oluşmasını sağlayan, dik durabilen özel bir filtre malzemesinden imal edilmiştir. Bu tasarım vasıtasıyla havanın düzgün bir şekilde akışı sağlanmaktadır. Filtre hiçbir metal parça ihtiva etmediği için tamamen yakılabilir özelliktedir. Klima santrallerinde birinci kademe filtre olarak orta hassasiyetteki filtreleri korumak maksadıyla kullanılmaktadır.

Kurumsal